سوالات متداول

• اقامت از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک)
• اقامت توریستی
• اقامت تحصیلی و دانشجویی
• اقامت کاری
• اقامت ‌پژوهشی

با توجه  به ماده 11 قانون شهروندی در ترکیه به شماره 5901 اشخاص خارجی برای گرفتن پاسپورت ترکیه 
(داشتن اقامت بدون وقفه به مدت 5 سال قبل از تاریخ مراجعه (در طول مدت اقامت خود حداکثر 6 ماه فرد میتوانند خارج از ترکیه حضور داشته باشند
 خرید اموال غیر منقول در ترکیه یا ایجاد کسب و کار یا سرمایه گذاری یا انتقال محل کار و تجارت به ترکیه یا مشغول شدن در یک محل کار با مجوز مورد تایید یا ازدواج با یک شهروند ترک یا داشتن پدر مادر خواهریا فرزندی که قبلا حق شهروندی اخذ کرده باشد 

خیر؛ ویزای توریستی تحت هیچ شرایطی تبدیل به اقامت دائم و یا حق شهروندی نمی‌ شود.

بله؛ مطابق با قوانین مهاجرتی ترکیه، اقامت موقت به اتباع خارجی که در خاک ترکیه ملک اجاره کرده اند، تعلق می گیرد 

بله؛ با خرید ملک و اجاره ملک و دریافت اقامت، شما می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. یک حساب بانکی در یک بانک بین المللی برایتان افتتاح می ‌کنیم تا انتقال وجوه برای شما آسان باشد.

با توجه به قوانین کشور ترکیه، قانون ارث در مورد اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می ‌باشد. این قانون برای یک شهروند خارجی همان تعریفی را دارد که برای یک شهروند ترک دارد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی، دولت ترکیه مطابق با آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در غیر این‌ صورت ارث مطابق قانون به همسر و فرزندان مالک خواهد رسید.

طبق سیاست های جدید ترکیه، شرایط اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه تسهیل شده است؛ به گونه ای که از طریق خرید ملک غیرمنقول به ارزش ۲۵۰هزار دلار شما می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید، درحالی که تا پیش از این باید ملکی به ارزش یک میلیون دلار خریداری می کردید.
اما سوالی که برای عزیزان پیش می آید این است که آیا با خرید ملک هایی که ارزش کمتر از ۲۵۰هزار دلار دارند، نمی توان اقامت یا شهروندی دریافت کرد؟
شما با خرید ملک هایی با قیمت پایین تر می توانید اقامت یک یا دو ساله دریافت کنید که سالانه قابل تمدید می باشد و پس از حضور ۴ سال و شش ماهه شما در ترکیه طی ۵ سال، می توانید درخواست شهروندی دهید.

املاک و مستغلات برای بسیاری از اقشار امن ترین ابزار سرمایه گذاری است. با این حساب این سرمایه گذاری طی چه مدتی به صورت سود باز می گردد؟ با نگاهی به ارزش خرید و اجاره مسکن در سطح کشور ترکیه، مدت زمان بازگشت سود سرمایه گذاری خرید مسکن را بررسی کردیم. به طور میانگین مدت زمان بازگشت سرمایه در استانبول ۲۰ سال و ۴ ماه، آنکارا ۱۹ سال، ازمیر ۱۸ سال و ۸ ماه می باشد. در جنوب شرقی ترکیه نیز این مدت تا ۱۷سال و ۷ ماه کاهش می یابد.

املاک و مستغلات برای مردم ترک ابزار سرمایه گذاری مهمی است. مهمترین شاخص برای سرمایه گذاری مسکن، دوره بازگشت سود است، یعنی بازده سرمایه گذاری. این مدت زمان این گونه محاسبه می شود؛ در صورت اجاره دادن مسکن خریداری شده و یا مسکنی که خرید آن مد نظر می باشد در چه مدت زمانی از طریق ارزش اجاره سالیانه، پول خرید مسکن تامین می شود. این مدت زمان هر قدر کوتاه تر باشد، سرمایه گذاری آنقدر سودمندتر است.

Economics University of Izmir (İzmir Ekonomi Üniversitesi)
University of Yasar (Yaşar Üniversitesi)
Turkish Aviation University (Türk Hava Kurumu Üniversitesi)
Faculty of Transportation (Hava Ulaştırma Fakültesi),

ویزای کاری ترکیه به دو صورت انجام میگیرد 1) توسط کارفرما 2) حرکت توسط کنسولگری ترکیه

پس از هماهنگی با متخصصان فروش ما در ازمیر می توانید از پروژه ها با اطلاعات موجود در سایت بازدید کنید و پس از آن انتقال سند از طرف شما در یک روز کاری انجام می شود.

ارتباط با ما             

ریمکس مای آفیس با کادری با تجربه و اکیپی حرفه ای برای سرمایه گذاری شما بهترین گزینه ها را آماده میکند 

فاکس

+90 544 977 9090

وب سایت

www.remaxmyofis.com

فرم تماس

Re/max My Ofis

Alsancak Mahallesi,
1480. Sk. No:9, 35220
Konak/İzmir

ما را دنبال کنید