هر آنچه که درباره ترکیه باید بدانیم

شرایط خارجیان در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه ، در کشور ترکیه هر فرد خارجی دارای یک سری حقوق است. این حقوق در راستای قوانین بین‌المللی و به موازات قوانین داخلی ترکیه می‌ باشد. یکی از مهم‌ ترین حقوقی که هر فرد خارجی در ترکیه می ‌بایست از آن برخوردار باشد بی شک اجازه اقامت است. به صورت قانونی، فردی که تصمیم می‌ گیرد در جایی اقامت داشته باشد، می ‌بایست از دولت محلی اجازه‌ اقامت را کسب کند 
بخش اول: اقامت کوتاه مدت
اقامت کوتاه مدت ترکیه معمولا اقامتی یکساله است که به منظور فعالیت های مختلفی چون کار، تحصیل و مقاصد توریستی صادر می شود. یکی از دلایل عمده ای که افراد مبادرت به دریافت اقامت کوتاه مدت می نمایند، به این علت است که افراد بعد از چند سال تمدید اقامت کوتاه مدت قادر خواهند بود که اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند. انواع روش هایی که با آن می توان اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت کرد به این شرح است:

اقامت به منظور تحقیقات علمی
راه اندازی کسب و کار و برقراری ارتباطات تجاری (اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری)
اقامت توریستی یا اقامت ترکیه با اجاره ملک (به منظور مقاصد گردشگری)
حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی شرکت های محلی ترکیه
اقامت تحصیلی یا شرکت در برنامه های بین المللی که مراکز آموزشی ترکیه برگزار می کنند
اخذ اقامت به منظور استفاده از برنامه های درمانی (بشر دوستانه)
اقامت از طریق یادگیری زبان ترکی
شرکت در برنامه های آموزشی، تحقیق، کارآموزی یا دوره های تخصصی از طریق سازمان‌های عمومی
اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان
اقامت ترکیه با خرید خانه (مالکیت اموال غیرمنقول)
گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج
مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه اقامت کوتاه مدت ترکیه
ارائه مجوز اقامت ترکیه برای اولین بار
فرم امضا شده درخواست مجوز اقامت
اصل و کپی صفحات گذرنامه
چهار قطعه عکس احراز هویت
اطلاعات کافی در مورد برنامه و دلایل اقامت در ترکیه
ارائه بیمه درمانی معتبر (افراد بالای ۶۵ سال و زیر ۱۸ سال معاف هستند)
ارائه اجاره نامه معتبر و اطلاعات دقیق محل اقامت
مدارک مورد نیاز برای تمدید مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه
فرم رسمی درخواست مجوز اقامت
فرم راندوو (درخواست ملاقات)
اصل و کپی رنگی گذرنامه یا سند سفر
ترجمه رسمی صفحات گذرنامه
ارائه مجوز اقامت قبلی (کپی رنگی)
دو قطعه عکس
مطلع ساختن مقامات ترکی از وجود منابع کافی و پایدار برای زمان اقامت خود
مدارک مربوط به تجدید دوره از سازمان مربوطه و موسسات دولتی
رضایت نامه جدید و نامه تعهد در مورد کودکان زیر ۱۸ سال
بیمه درمانی معتبر (افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال از ارائه این مدرک معاف هستند)
پرداخت هزینه های اداری برای دریافت کارت اقامت
هزینه‌های واریزی اداره مهاجرت
فرایند اخذ اقامت کوتاه مدت چه مدت زمان خواهد برد؟
اگر همه مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی کامل باشد، فرآیند اخذ اقامت کوتاه مدت در یک بازه زمانی نرمال و چند ماهه (معمولا ۳ ماهه) انجام می‌شود. در صورت نقص مدارک، زمان دریافت مجوز اقامت متغیر خواهد بود.
برای دریافت اقامت بلند مدت و شهروندی ترکیه، باید بتوانید شرایطی که با آن اقامت موقت (یکساله) ترکیه را دریافت کرده‌اید، حفظ کنید و بعد از هر سال جهت تمدید مجوز اقامت‌تان اقدام کنید.

شما تنها می توانید از طریق اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک و اقامت از طریق ازدواج که در اقامت کوتاه مدت ذکر شد، اقامت بلند مدت ترکیه را دریافت کنید.

اما نکته قابل توجه در مورد اقامت بلند مدت ترکیه این است که این اقامت هیچگاه در یک مرحله صادر نمی شود. اقامت دائم معمولا بعد از گذشت حداقل ۳ سال و بعد از آنکه تمدیدهای سالانه انجام شد یا حداکثر بعد از ۵ سال، باز هم بعد از تمدیدهای سالانه اقامت موقت ترکیه، قابل دریافت خواهد بود. در مجموع اتباع خارجی باید به مدت ۵ سال (بدون وقفه) در ترکیه زندگی کنند.
(مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت بلند مدت ترکیه (اقامت دائم 
اگر شما ۵ سال بدون وقفه در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، می‌توانید جهت دریافت اقامت بلند مدت (دائم) ترکیه اقدام کنید. همچنین شهروندان خارجی که حداقل ۸ سال در ترکیه اقامت داشته باشند ولی در این مدت چندین بار از کشور خارج شده اند، می توانند اقامت بلند مدت ترکیه را دریافت کنند.

بدین منظور نیاز به ارائه مدارک مشخصی دارید که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

فرم رسمی درخواست مجوز اقامت
اصل و کپی گذرنامه یا سند سفر
ارائه سند اقامت قبلی
چهار قطعه عکس
سندی که گزارشی از عدم دریافت کمک‌های اجتماعی از موسسات و سازمان‌های دولتی در ۳ سال گذشته، ارائه بدهد.
داشتن منابع کافی و پایدار برای ادامه اقامت
گزارش پلیس محلی
بیمه درمانی معتبر
توجه داشته باشید، ممکن است اسناد و اطلاعات اضافی توسط دولت درخواست شود

اخذ شهروندی یا تابعیت
افراد خارجی که به واسطه خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه به مدت ۵ سال اقامت کوتاه مدت خود را تمدید نموده اند مشروط بر اینکه در طی ۵ سال، مدت ۴ سال و ۶ ماه را در ترکیه سپری کرده باشند، می توانند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنند. طبیعی است که با اخذ تابعیت، اقامت هم به دست می ‌آید اما صرف داشتن اقامت چه دائم و چه موقت، به معنی داشتن تابعیت و یا اخذ شهروندی نیست. در مقاله های شرایط اخذ شهروندی در ترکیه و ماده ی قانونی مرتبط و مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان برای مطالعه شما، مطالبی را آماده کرده ایم

ثبت درخواست برای کسب اجازه‌ اقامت در ترکیه به چه صورت می ‌باشد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز اقامت در ترکیه کدامند؟ شیوه ‌ی درخواست و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در ترکیه را
 

اقامت از طریق اخذ مجوز کار در ترکیه
یکی دیگر از دستاوردهای ارزشمند ماده ۶۴۵۸، قانونی است که طبق آن می ‌توان از مجوز کار نیز برای اقامت استفاده کرد. انواع مجوزهایی که می‌ توان با عنوان مجوز کار در ترکیه اخذ کرد و به این ترتیب در کنار اخذ این نوع مجوز، اجازه‌ اقامت در ترکیه را نیز کسب نمود، سه نوع می‌ باشد.مجوز کار مدت دار
مجوز کار نامحدود
مجوز کار مستقل


هر کدام از این موارد دارای شرایط و قوانین خاصی هستند   ‎‌می توانید با کلیک بر روی انواع مجوز کار در ترکیه از این شرایط و قوانین مطلع شوید
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی چگونه می ‌توانند مجوز اقامت دریافت کنند؟
ترکیه در سال‌های اخیر در حوزه‌ تحصیلی پیشرفت چشمگیری داشته و میزبان دانشجویان مختلف از کشورهای گوناگون می ‎ توسعه یافتن سیستم آموزش دانشگاهی و فراهم کردن مزایای مختلف برای دانشجویان خارجی، بدین معنی است که ترکیه در حوزه‌ تحصیلی میزبان دانشجویان بیشتری نیز خواهد بود.«مجوز اقامت دانشجویان خارجی» که در طول تحصیل معتبر می‎ باشد با اتمام تحصیلات به پایان .برای اشخاص،روش‎  بعد از به پایان رسیدن دوره تحصیلی دانشجویان خارجی در ترکیه مجوز اقامتشان به دو صورت متفاوت کوتاه مدت و طولانی مدت صادر شده  ‎شود. مجوز کار و اقامت دانشجویان خارجی که فارغ التحصیل شده‎اند در رده سایر مجوز‎های اقامت قرار می ‎ دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده از تاریخ اتمام مجوز اقامت طی ۱۰ روز بر حسب نوع اقامتی که می‎  های جدیدی وارد عمل خواهد شد. مشروط به لحاظ کردن شرایط مورد نیاز می ‎توانند درخواست مجوز نمایند.با این حساب دانشجویانی که آموزش کارشناسی خود را به پایان رسانده ‎اند چطور می توانند مجوز اقامت دریافت نمایند؟ در مقاله‌ فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی چگونه می توانند مجوز اقامت دریافت کنند؟ بخوانید.
اخذ شهروندی یا تابعیت
و اما یکی از مهم ‌ترین و راحت ‌ترین عواملی که به طور مستقیم باعث کسب اجازه اقامت برای خارجیان می ‌شود خرید خانه در ترکیه است. طبیعتاً شما به عنوان یک خارجی، زمانی که قصد می‌ کنید در ترکیه خانه‌ ای خریداری کنید، جزءِ افراد سرمایه گذار محسوب می‌ شوید و دولت ترکیه از شما حمایت خواهد کرد. شما با خرید خانه در ترکیه سند قطعی آن را تحویل می ‌گیرید و سپس شما و خانواده‌ تان اجازه اقامت در ترکیه را دریافت خواهید کرد. در این ارتباط می ‌توانید مطالب مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان و همچنین حمایت دولت ترکیه از قانون اخذ شهروندی خارجیان با خرید ملک را نیز بخوانید.

  تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در مورد ترکیه بدانید  

شرایط خارجی ها در کشور ترکیه

شرایط خارجی
ها در کشور ترکیه


یکی از مهم‌ ترین حقوقی که هر فرد خارجی در ترکیه باید از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. در این بخش هر آنچه که در مورد اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه لازم است را برای شما گردآوری کرده ایم.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

املاک ومستغلات
معتبر در ترکیه


با توجه به تسهیل پروسه اخذ شهروندی برای اتباع خارجی و با نظر به اینکه اخذ شهروندی در ترکیه و یا همان وطن داشی ترکیه مزایای بسیاری دارد، در این بخش مراحل و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه را مطالعه کنید.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

مشاوان
املاک در ترکیه


در این قسمت چگونگی روند خرید ملک در ترکیه و همینطور مزایای خرید ملک در ازمیر، قوانین مربوط به خرید املاک برای اتباع خارجی و ارائه راهکارهایی در این راستا و همینطور معرفی انواع سندهای صورت میگیرد

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه


مطالعه این بخش به شما کمک خواهد کرد که با چگونگی شرایط اشتغال در ترکیه، قوانین مربوط به اشتغال اتباع خارجی، روندهای اخذ اجازه کار و اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه  آشنا شوید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با پیشرفت در زمینه ساخت و ساز و پروژه های در حال رشد توانسته توجه سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کند. می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟ این بخش را مطالعه بفرمایید.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

بدیهی است که قبل از تصمیم به مهاجرت، لازم است اطلاعات همه جانبه ای را درباره زندگی در کشور ترکیه و قوانین اتباع خارجی در ترکیه کسب کنید. با مطالعه این قسمت می توانید با زندگی در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

ارتباط با ما             

ریمکس مای آفیس با کادری با تجربه و اکیپی حرفه ای برای سرمایه گذاری شما بهترین گزینه ها را آماده میکند 

فاکس

+90 544 977 9090

وب سایت

www.remaxmyofis.com

فرم تماس

Re/max My Ofis

Alsancak Mahallesi,
1480. Sk. No:9, 35220
Konak/İzmir

ما را دنبال کنید