هر آنچه که درباره ترکیه باید بدانیم

سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از مزیت ‌های کشور ترکیه از نظر سرمایه گذاری، موقعیت مرکزی آن می‎‌ باشد. این موقعیت جغرافیایی ایده‌ آل (قرار گرفتن در مرکز اروپا، آسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی ) باعث شده است سرمایه گذاران بسیاری این کشور را برای اهداف تجاری خود در نظر بگیرند.علاوه بر این، سالیانه بیش از ۲۸ میلیون نفر توریست به ترکیه سفر می‌ کنند. صنعت توریسم ترکیه یکی از بزرگ‌ ترین صنعت‌ های گردشگری دنیا محسوب می ‌شود. همه این عوامل باعث شده است که جایگاه اقتصادی ترکیه طی چند سال اخیر رشد چشمگیر و قابل ملاحظه ‌ای داشته باشد.سرمایه گذاری در ترکیه طی سال های اخیر از طرف اکثر کشورها مورد توجه و استقبال فراوان قرار گرفته است. کشور ترکیه ششمین اقتصاد برتر اتحادیه اروپاست. ترکیه در ۸ سال گذشته بالغ بر ۹۴ بیلیون دلار سرمایه جذب کرده است و یکی از جذابترین کشورهای دنیا برای تاجران و کارآفرینان است. هدف بسیاری از افراد از سرمایه گذاری در ترکیه، علاوه بر راه اندازی کسب و کار، سرمایه گذاری و سودآوری، مهاجرت به کشور ترکیه نیز می باشد. این روش برای افرادی که می خواهند یک مهاجرت مطمئن و برنامه ریزی شده به کشور ترکیه داشته باشند بسیار مناسب است. فضای کسب وکار در ترکیه بسیار رقابتی است و بیش از ۲۵۰۰۰ شرکت بین المللی در ترکیه وجود دارد. بطور میانگین برای راه اندازی یک شرکت در ترکیه فقط ۶ روزلازم است، درحالیکه در سایر کشورهای عضو OECD این زمان بطورمیانگین ۱۳ روز می باشد.

رشد روز افزون اقتصاد ترکیه
به دلیل رشد روز افزون اقتصاد ترکیه تمایل تجار ایرانی و فعالان اقتصادی برای ورود به بازار ترکیه و سرمایه گذاری در سال های اخیر افزایش یافته است (در ارتباط با رشد اقتصادی ترکیه بخوانید: رشد اقتصادی ترکیه امیدوار کننده است و رشد ۷/۴ درصدی اقتصاد ترکیه موفقیت بزرگی به شمار می رود ). و البته فقط ایرانیان نیستند که برای سرمایه گذاری در ترکیه تمایل پیدا کرده اند. مقاله های زیر حاوی اخباری مبنی بر این است که اروپاییان و کشورهای ثروتمند و قدرتمند آسیایی نیز به علت سودآوری بالای سرمایه گذاری در ترکیه خواهان سرمایه گذاری های بیشتر در این کشور می باشند. پیشنهاد می کنیم در کنار مطالعه این متن، مقاله زیر را هم حتماً مطالعه بفرمایید: افزایش تمایل اروپایی ها به خرید ملک در ترکیه
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه
چنانچه از سوی وزات کشور ماندن فرد خارجی در کشور علیه امنیت عمومی، سیاسی و موجبات اداری بوده باشد، طی مدت زمان معین شده موظف به ترک کشور خواهد بود. اشخاصی که در پایان این مدت کشور را ترک نکرده باشند اخراج خواهند شد. روند اخراج به کلی تحت پوشش وزارت کشور قرار دارد. دلایل و توضیحات دیگر در این زمینه را با کلیک بر روی مطلب به چه دلایلی ممکن است خارجیان از ترکیه اخراج شوند؟ بخوانید.
انواع سرمایه گذاری و مزایای آن برای خارجی ها
خارجیانی که سرمایه گذاری مستقیم انجام دهند از امکانات فراهم شده برای سرمایه گذاران داخلی می توانند به طور مساوی بهره مند شوند. سرمایه گذاری مستقیم نیز از طریق تأسیس شرکت، شعبه و یا شراکت با یک شرکت موجود مسیر است. از سوی دیگر، در سرمایه گذاری های غیرمستقیمی که با خرید سهام یا اوراق بهادار صورت می گیرد، هیچ نوع حمایتی برای سرمایه گذاران خارجی از سوی دولت تعلق نمی گیرد. از این رو تنها سرمایه گذاری طولانی مدت و مستقیم در ترکیه می توانند از مزایای دولتی بهره مند شود. علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی خواهند توانست درآمدهای حاصل از فعالیت های انجام یافته در ترکیه از قبیل سود، فروش، انحلال و جبران خسارت، لیسانس، مدیریت و توافقنامه های مشابه را آزادانه به خارج از کشور ببرند. علاوه بر تمامی موارد مذکور اتباع خارجی که خواهان سرمایه گذاری در ترکیه هستند، خواهند توانست از کسر مالیات، تخصیص محل سرمایه گذاری و حق بیمه و حمایت های دولتی مشابه بهره مند شوند. سرمایه گذاران خارجی چه نوع شرکت هایی را می توانند تأسیس کنند؟ مالیات برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟ با کلیک بر روی مقاله مزایای سرمایه گذاری خارجیان در ترکیه چیست؟ به پاسخ این سؤال ها می توانید دست یابید.آیا سرمایه گذاران خارجی می توانند تابعیت ترک دریافت کنند؟ با قانون جدیدی که در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ به اجرا درآمد افراد خارجی سرمایه گذار در ترکیه می توانند تابعیت کسب کنند. طبق این قانون به خارجیانی که بالاتر از حد مشخصی سرمایه گذاری، اشتغال زایی و یا سپرده گذاری کنند حق تابعیت ترک اعطا خواهد شد. چنانچه سرمایه گذاران خارجی شرایط لازم را فراهم نمایند خواهند توانست تابعیت دریافت کنند. این شرایط را در مقاله مزایای سرمایه گذاری خارجیان در ترکیه چیست بخوانید.

سرمایه گذاری از طریق خرید املاک
طبق قوانین کشور ترکیه افراد با تابعیت خارجی، مشروط به عدم خرید در منطقه نظامی در هر جای دلخواه می توانند مسکن خریداری نمایند. در کشوری نظیر ترکیه که بخش املاک بسیار زنده است، خرید ملک روش سرمایه گذاری خوبی به شمار می رود. راه اخذ تابعیت برای خارجیانی که در ترکیه مسکن می خرند، باز است. با خرید خانه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در ترکیه هم سرمایه گذاری مفید کرده و هم تابعیت کسب خواهید کرد. همچنین چنانچه مسکن به ارزش کمتر از این مبلغ خریداری کنید می توانید مجوز اقامت اخذ کنید و در صورت اقامت به مدت ۵ سال توسط مدارک اقامتی و مدارک خانه ای که خریده اید، حق مراجعه برای کسب تابعیت را خواهید داشت. اخذ مجوز اقامت برای خارجیانی که در ترکیه خانه می خرند، بسیار ساده است. خارجیانی که از ترکیه خانه می خرند طی دوره معینی به شرط تمدید، می توانند مجوز اقامت دریافت کنند، به همین شکل برای خانواده های خویش هم حق دریافت مجوز را خواهند داشت، با این مجوز فرزندان خارجیان می توانند در ترکیه تحصیل کنند. خارجیانی که مجوز اقامت دارند، پیدا کردن شغل برایشان آسان تر بوده و برای شرکت ها نیز اخذ مجوز بسیار ساده تر می باشد. خارجیان برای خرید ملک در ترکیه چه کارهایی باید انجام دهند؟ چه محدودیت هایی برای خارجیان در خرید ملک وجود دارد؟ در این راستا چه مدارکی لازم است؟ مقاله مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان را برای پاسخ به این سؤالات آماده کرده ایم.
ازمیر؛ بستری مناسب جهت سرمایه گذاری
ازمیر در ترکیه به « ستاره درخشان » معروف است و میزان رضایت عمومی از زندگی در این شهر بسیار بالا است. صرف ‌نظر از اقلیم فوق ‌العاده زیبای ازمیر، فرهنگ مردم نکته مهمی است که باعث می‌ شود افراد به این شهر جذب شوند. به علاوه این که « آرامش » یکی از بارزترین ویژگی‌ های ازمیر است. ازمير، مانيسا و دنيزلى در رتبه بندى بیشترین صادرات استان هاى تركيه درجایگاه ده شهر نخست قرار گرفتند. طبق داده های مجمع صادر کنندگان ترکیه و انجمن صادرات اژه، استانی که بیشترین صادرات را در منطقه اژه با مبلغ ۸ میلیارد و ۹۴۲ میلیون و ۹۸۱ هزار دلار داشته، ازمیر بوده است که سهم ۴۸ درصدی از صاردات اژه را به خود اختصاص داده است (ازمیر، مانیسا و دنیزلی ، از منطقه اژه در لیست ۱۰ شهر نخست صادرات ترکیه قرار گرفتند). شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا ازمیر؟ در ادامه برای شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا، ازمیر؛ یک شاهدخت با زیباترین کلاه را بخوانید.
ساخت و ساز در ازمیر
در رشد اقتصادی، بخش ساخت و ساز نقش مهمی دارد. بخش ساخت و ساز که به آن به عنوان نیرو محرکه ترکیه نگاه می شود به سبب رونق اقتصاد جزء بخش هایی است که به زمینه استخدام نیز کمک شایانی می کند. بخش ساخت و ساز به رونق دیگر بخش هایی که با آن در ارتباطند نیز کمک می کند. ازمیر یکی از شهرهایی است که در زمان های اخیر در بخش ساخت و ساز فعالیت زیادی داشته و پروژه های در حال رشد توانسته توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند. در کنار پروژه های دولتی مسکن سازی در منطقه ای که به عنوان مرکز جدید شهر ازمیر اعلام شده است، ایجاد شرکت های پیشرو در زمینه املاک ترکیه، تعداد ساختمان های مسکونی و دفاتر کاری روز به روز در حال افزایش است. می توانید جهت سرمایه گذاری در بخش املاک با ما در ارتباط باشید. برای آشنایی و مطالعه در مورد پروژه های ما، بر روی عنوان های زیر کلیک کنید.

  تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در مورد ترکیه بدانید  

شرایط خارجی ها در کشور ترکیه

شرایط خارجی
ها در کشور ترکیه


یکی از مهم‌ ترین حقوقی که هر فرد خارجی در ترکیه باید از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. در این بخش هر آنچه که در مورد اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه لازم است را برای شما گردآوری کرده ایم.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

املاک ومستغلات
معتبر در ترکیه


با توجه به تسهیل پروسه اخذ شهروندی برای اتباع خارجی و با نظر به اینکه اخذ شهروندی در ترکیه و یا همان وطن داشی ترکیه مزایای بسیاری دارد، در این بخش مراحل و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه را مطالعه کنید.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

مشاوان
املاک در ترکیه


در این قسمت چگونگی روند خرید ملک در ترکیه و همینطور مزایای خرید ملک در ازمیر، قوانین مربوط به خرید املاک برای اتباع خارجی و ارائه راهکارهایی در این راستا و همینطور معرفی انواع سندهای صورت میگیرد

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه


مطالعه این بخش به شما کمک خواهد کرد که با چگونگی شرایط اشتغال در ترکیه، قوانین مربوط به اشتغال اتباع خارجی، روندهای اخذ اجازه کار و اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه  آشنا شوید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با پیشرفت در زمینه ساخت و ساز و پروژه های در حال رشد توانسته توجه سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کند. می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟ این بخش را مطالعه بفرمایید.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

بدیهی است که قبل از تصمیم به مهاجرت، لازم است اطلاعات همه جانبه ای را درباره زندگی در کشور ترکیه و قوانین اتباع خارجی در ترکیه کسب کنید. با مطالعه این قسمت می توانید با زندگی در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

ارتباط با ما             

ریمکس مای آفیس با کادری با تجربه و اکیپی حرفه ای برای سرمایه گذاری شما بهترین گزینه ها را آماده میکند 

فاکس

+90 544 977 9090

وب سایت

www.remaxmyofis.com

فرم تماس

Re/max My Ofis

Alsancak Mahallesi,
1480. Sk. No:9, 35220
Konak/İzmir

ما را دنبال کنید