هر آنچه که درباره ترکیه باید بدانیم

شرایط و قوانین اتباع خارجی در ترکیه

قوانین اتباع خارجی در ترکیه – برقراری عدالت و برابری در اجرای مقررات حقوق بین المللی و حقوق هر کشوری؛ در جهت جلوگیری از نقض حقوق بشر و ایجاد یک سیستم شایسته انسانها دارای اهمیت می باشد. در این راستا اتباع خارجی که در کشور ترکیه حضور دارند دارای حقوق و مسئولیت های گوناگون می باشند. قانون حمایت از حقوق اتباع خارجی و انواع اجازه های اقامت در چهارچوب این حقوق و مسئولیت ها، زمینه قانونی اقامت و فعالیت اتباع خارجی در کشور ترکیه را ایجاد می نماید. طبق جدید‌ترین آمار، ۶۵۰۳۰۸ خارجی بصورت رسمی و قانونی در ترکیه اقامت دارند که این به معنی فراهم بودن بستر و پذیرش مردم مهمان‌ نواز و دولت ترکیه برای جذب توریست و پذیرش خارجی‌ ها می ‌باشد (چه تعداد خارجی در ترکیه اقامت دارند؟).
اتباع خارجی در ترکیه
بر اساس قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی (YUKK) به شماره ۶۴۵۸، مجوز اقامت عبارت از مدرکی می باشد که به اقامت فرد در ترکیه اجازه قانونی می دهد. این مجوز که از سوی مقامات دارای صلاحیت تنظیم گردیده است، به فرد خارجی حق اقامت در کشور ترکیه را برای مدت معین و در جای معین می دهد. اجازه اقامت که از جهت حفظ نظم عمومی اهمیت بسیاری دارد؛ در صورت درخواست فرد خارجی، مراجعه با مدارک خواسته شده و دارا بودن شرایط لازمه برای نوع اقامتی که طلب نموده، صادر خواهد گردید. این اجازه اقامت باعث می‌شود فرد بتواند در ترکیه زندگی کند، کار کند، به تحصیل بپردازد و حتی کسب و کار راه بیندازد. افراد خارجی‌ که اجازه اقامت ترکیه را کسب می ‌کنند بدون نیاز به اخذ ویزا می ‌توانند به ترکیه ورود و خروج کنند (اجازه اقامت برای خارجیان در ترکیه).

فردی که به واسطه داشتن اجازه اقامت، در ترکیه باشد، هر زمان که بخواهد می‌ تواند بدون خروج از ترکیه، این اجازه را تمدید کند، به شرط آن که شرایط لازم را کماکان داشته باشد. شرایط و هزینه های اخذ اقامت و تمدید آن را در مقاله های هزینه های اجازه اقامت در ترکیه (2019) و آنچه باید در زمینه تمدید مجوز اقامت در ترکیه بدانید بخوانید. اشخاص با تابعیت خارجی که مجوز اقامت در ترکیه را دریافت کرده باشند، می توانند منزل اجاره کنند.هنگام عقد قرارداد اجاره برای خارجیان برای آنکه در آینده مشکل حقوقی پیش نیاید، عقد قرارداد در چهارچوب قانون از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر قصد اجاره خانه را در ترکیه دارید مقاله آنچه که باید هنگام اجاره خانه در ترکیه دقت شود را حتماً مطالعه کنید.
foreign-laws-turkey
دلایل اخراج اتباع خارجی از ترکیه
چنانچه از سوی وزات کشور ماندن فرد خارجی در کشور علیه امنیت عمومی، سیاسی و موجبات اداری بوده باشد، طی مدت زمان معین شده موظف به ترک کشور خواهد بود. اشخاصی که در پایان این مدت کشور را ترک نکرده باشند اخراج خواهند شد. روند اخراج به کلی تحت پوشش وزارت کشور قرار دارد. دلایل و توضیحات دیگر در این زمینه را با کلیک بر روی مطلب به چه دلایلی ممکن است خارجیان از ترکیه اخراج شوند؟ بخوانید.
اخذ شهروندی در کشور ترکیه
تغییرات مهمی در قوانین شهروندی ترکیه در سال جاری رخ داده است. شرایط و معیارهای مالی سرمایه گذاری که خارجی ها برای اخذ تابعیت ترکیه پیش از این باید رعایت میکردند، کاهش و تسهیل یافته است، که میتوانید تغییرات رخ داده در تسهیل شرایط اخذ شهروندی ترکیه را با کلیک بر روی مقاله‌ی دریافت شهروندی ترکیه با 250.000 دلار بخوانید.
فروش اموال غیر منقول به اشخاص خارجی در ترکیه
مقررات مربوط به خرید اموال غیر منقول توسط اشخاص خارجی طبق قانون ثبت به شماره ی ۲۶۴۴ مشخص شده است. با توجه به این که میزان سرمایه گذاری اشخاص خارجی در کشور ترکیه سالانه به ۵ میلیارد دلار رسیده است و انتظار می ‌رود این میزان در طول سال های آینده افزایش یابد، بد نیست که پاسخ سؤالات رایج در این زمینه را بدانید. ما در مقاله فروش اموال غیر منقول به اشخاص خارجی در ترکیه قوانین مربوطه و مسائلی که در این خصوص باید بدانید را مورد بررسی قرار داده ایم.
مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان
در کشوری نظیر ترکیه که بخش املاک بسیار زنده است، خرید ملک روش سرمایه گذاری خوبی به شمار می رود. راه اخذ تابعیت برای خارجیانی که در ترکیه مسکن می خرند، باز است و با تسهیل قانون جدید در این زمینه به راحتی با خرید ملک در ترکیه می توان مجوز اقامت و شهروندی اخذ کرد. خرید ملک در کنار اخذ شهروندی و اقامت، مزایای بسیاری را در پیش خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کلیک بر روی مقاله خريد خانه در ترکيه و زندگی رویایی دریک کشور اروپایی اطلاعات تکمیلی را در این زمینه کسب کنید. خارجیان برای خرید ملک در ترکیه چه کار باید کنند؟ محدودیت های خرید ملک برای خارجیان چیست؟ در مزایای خرید خانه در ترکیه برای خارجیان بخوانید. همچنین در زمینه شرایط وراثت در مورد املاک خریداری شده توسط خارجیان هم می توانید مقاله ی شرایط وراثت در مورد اموال غیر منقول شخص بیگانه در ترکیه و اخذ حکم وراثت را مطالعه کنید. موضوع مقاله به طور خلاصه در مورد چگونگی انتقال اموال غیر منقول بعد از فوت مورثی که شهروند ترکیه نبوده است، بررسی امکان یا عدم امکان تأیید وصیت نامه و نیاز یا عدم نیاز به اخذ گواهی وراثت، با توجه به قوانین و حکم دادگاه، می باشد .
شرایط ازدواج خارجی‌ها در ترکیه
برای اینکه ازدواج دو فرد با تابعیت خارجی و یا یک فرد ترک با یک فرد خارجی، در ترکیه معتبر باشد باید از طرف مسئولین ازدواج مجاز، عقد ازدواجشان صورت بگیرد. زمانی‌ که شما با یک شهروند ترک ازدواج می ‌کنید، می ‌توانید پس از گذراندن ۳ سال از ۵ سالی که تعیین شده درخواست اقامت دائم نمایید که با بررسی همه جانبه در مورد روند زندگی شما و سوری نبودن ازدواجتان طبق صلاح ‌دید مسئولین مربوطه، تصمیم در مورد اقامت دائم شما گرفته خواهد شد. با این حساب مدارک لازم برای ازدواج با فرد خارجی کدامند؟ مدارک مورد نیاز برای ازدواج با فرد خارجی و قوانین مربوط به آن را در مقاله‌ شرایط ازدواج خارجی ها در ترکیه بخوانید.
سرمایه گذاری خارجیان در ترکیه
ترکیه به دلیل جمعیت جوان در حال رشد، نیروی کار متخصص و موقعیت جغرافی- سیاسی خویش در صدر کشورهای مورد انتخاب سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. خارجیانی که سرمایه گذاری مستقیم انجام دهند از امکانات فراهم شده برای سرمایه گذاران داخلی می توانند به طور مساوی بهره مند شوند. خارجیانی که خواهان سرمایه گذاری در ترکیه هستند، خواهند توانست از کسر مالیات، تخصیص محل سرمایه گذاری و حق بیمه و حمایت های دولتی مشابه بهره مند شوند. چه مزایایی برای سرمایه گذاران خارجی عرضه می شود؟ سرمایه گذاران خارجی چه نوع شرکت هایی می توانند تأسیس کنند؟ مالیات برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟ آیا سرمایه گذاران خارجی می توانند تابعیت ترک دریافت کنند؟ با کلیک بر روی مقاله مزایای سرمایه گذاری خارجیان در ترکیه چیست؟ اطلاعات بیشتری را در این زمینه می توانید کسب کنید.
شرایط افتتاح حساب بانکی برای خارجیان در ترکیه
جهت افتتاح حساب بانکی برای خارجیان در ترکیه و انجام عملیات بانکی در این کشور، دولت ترکیه جهت راحتی مشتریان خارجی، قوانین مختلفی وضع کرده است. ممکن است شهروندان خارجی (حتی شهروندان قشر متوسط و بالاتر) برای انتقال پول ‌های خود به ترکیه وقت و هزینه بسیاری صرف کنند. اما امروزه افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی بسیار راحت شده است. با این که بانک ‌های ترکیه هرکدام شرایط خاص خود را دارند، اما افتتاح حساب بانکی برای خارجیان در ترکیه یک چهارچوب و روش کلی دارد که در مقاله شرایط افتتاح حساب بانکی برای خارجیان در ترکیه به معرفی آن ‌ها پرداخته ایم.
اجازه کار برای اتباع خارجی در ترکیه
یکی دیگر از دستاوردهای ارزشمند ماده ۶۴۵۸، قانونی است که طبق آن می ‌توان از مجوز کار نیز برای اقامت استفاده کرد. انواع مجوزهایی که می‌ توان با عنوان مجوز کار در ترکیه اخذ کرد و به این ترتیب در کنار اخذ این نوع مجوز، اجازه‌ اقامت در ترکیه را نیز کسب نمود، سه نوع می‌ باشد.

مجوز کار مدت دار
مجوز کار نامحدود
مجوز کار مستقل
هر کدام از این موارد دارای شرایط و قوانین خاصی هستند که می ‎‌توانید با کلیک بر روی انواع مجوز کار در ترکیه از این شرایط و قوانین مطلع شوید. درخواست‎های مجوز کار از طریق کنسولگری ‎های ترکیه در خارج از کشور صورت می ‎گیرد. در شرایطی که طی ۶ ماه اخیر مجوز اقامت معتبر وجود داشته باشد، اتباع خارجی ساکن در ترکیه می ‎توانند درخواست ‎های خود را به طور مستقیم به وزارت کار و رفاه اجتماعی ارائه دهند. با مطالعه مقاله چگونه تحت قوانین سرمایه‌گذاری خارجی ویزای کاری ترکیه را بگیرید؟ در این زمینه بیشتر بدانید.
دستمزد اتباع خارجی در ترکیه
در خصوص کارفرمایانی که در ترکیه مایل به کارگیری نیروی کار خارجی (اجازه ی کار برای پرسنل اتباع خارجی در ترکیه) هستند، میزان دستمزدی که باید پرداخت کنند بر حسب وظایف پرسنل متغیر می باشد. بر این اساس با در نظر قرار دادن مبلغ حقوق پایه بعد از تاریخ درخواست، مبلغی که باید به فرد خارجی پرداخت شود چه مبلغی است؟ توضیحات را همراه با درج اطلاعاتی در مورد مزایای بیمه برای خارجی ها در مطلب حداقل دستمزد اتباع خارجی در سال 2019 در ترکیه به طور کامل توضیح داده ایم.
شغل های غیر مجاز برای خارجیان در ترکیه
از شرایط کار خارجیان در ترکیه، ممنوع نبودن شغل درخواستی برای فرد خارجی می باشد. مطابق بند ۱ ماده ۱۵ قانون اقامت و مسافرت اتباع خارجی، خارجیان در ترکیه فقط در زمینه های شغلی اجازه داده شده، می توانند کار کنند. قانون گذرنامه نیز با حکمی مشابه در زمینه اشتغال خارجیان محدودیت هایی به کار گرفته است. مشاغل غیر مجاز و ممنوع برای خارجیان را می توانید در مطلب عناوین شغلی غیر مجاز برای خارجیان در ترکیه رؤیت بفرمایید.
قوانین راهنمایی و رانندگی برای خارجیان در ترکیه
ممکن است ترکیه یکی از برنامه‌های آتی شما برای سفر به منظور تفریح یا کار باشد. ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران یک مقصد خوب از لحاظ گردشگری و سرمایه ‌گذاری است که نیاز به ویزا نیز ندارد. برای راحتی بیشتر در تردد امکان رنت یا اجاره خودرو در کشور ترکیه وجود دارد و بدین صورت است که شما موقع ورود به ترکیه در فرودگاه شهر مورد نظرتان، ماشین را تحویل گرفته و موقع برگشت ماشین را در فرودگاه تحویل می‌ دهید. برای اطلاع بیشتر در این زمینه و اگاهی از قوانین، مقاله قوانین راهنمایی و رانندگی برای خارجیان در ترکیه را بخوانید. اگر قصد رانندگی در ترکیه را دارید حتماً این مقاله را مطالعه کنید.
خدمات بهداشتی و دندانپزشکی برای اتباع خارجی در ترکیه
اخیراً با سرمایه گذاری ‎های صورت گرفته در حوزه سلامت ترکیه، بهره‎ مندی از خدمات بهداشتی بسیار تسهیل گشته و این کشور به استانداردهای بهداشتی کشورهای جهان دسترسی پیدا کرده است. با بهره گیری از امکانات عرضه شده توسط فناوری، امکان وقت گرفتن آسان برای بیماران و نیز دستیابی به نتایج آزمایشگاهی با سیستم عامل‎ های آنلاین فراهم شده است. برای وقت گرفتن از بیمارستان‎های ترکیه دولتی ترکیه سه راه مختلف وجود دارد. چطور وقت بگیرید؟ مطلب برای وقت گرفتن از بیمارستان های دولتی ترکیه به عنوان خارجی چه باید کرد؟ را بخوانید.هنگامی که سخن از بهداشت دندان باشد، ترکیه هم از نظر کیفیت خدمات و هم رضایت بیمار جزءِ کشورهای پیشگام در جهان به شمار می ‎رود. این کشور پذیرای بیماران مختلفی است که از سراسر جهان به منظور بهره‎ مندی از خدمات دندانپزشکی به ترکیه می ‎آیند. برای کسانی که می ‎خواهند از خدمات دندانپزشکی در ترکیه برخوردار شوند سه گزینه وجود دارد که می توانید با مطالعه مطلب اتباع خارجی چگونه می توانند از خدمات دندانپزشکی بهره مند شوند؟ از این موارد اطلاع کسب کنید.

  تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در مورد ترکیه بدانید  

شرایط خارجی ها در کشور ترکیه

شرایط خارجی
ها در کشور ترکیه


یکی از مهم‌ ترین حقوقی که هر فرد خارجی در ترکیه باید از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. در این بخش هر آنچه که در مورد اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه لازم است را برای شما گردآوری کرده ایم.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

املاک ومستغلات
معتبر در ترکیه


با توجه به تسهیل پروسه اخذ شهروندی برای اتباع خارجی و با نظر به اینکه اخذ شهروندی در ترکیه و یا همان وطن داشی ترکیه مزایای بسیاری دارد، در این بخش مراحل و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه را مطالعه کنید.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

مشاوان
املاک در ترکیه


در این قسمت چگونگی روند خرید ملک در ترکیه و همینطور مزایای خرید ملک در ازمیر، قوانین مربوط به خرید املاک برای اتباع خارجی و ارائه راهکارهایی در این راستا و همینطور معرفی انواع سندهای صورت میگیرد

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه


مطالعه این بخش به شما کمک خواهد کرد که با چگونگی شرایط اشتغال در ترکیه، قوانین مربوط به اشتغال اتباع خارجی، روندهای اخذ اجازه کار و اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه  آشنا شوید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با پیشرفت در زمینه ساخت و ساز و پروژه های در حال رشد توانسته توجه سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کند. می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟ این بخش را مطالعه بفرمایید.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

بدیهی است که قبل از تصمیم به مهاجرت، لازم است اطلاعات همه جانبه ای را درباره زندگی در کشور ترکیه و قوانین اتباع خارجی در ترکیه کسب کنید. با مطالعه این قسمت می توانید با زندگی در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

ارتباط با ما             

ریمکس مای آفیس با کادری با تجربه و اکیپی حرفه ای برای سرمایه گذاری شما بهترین گزینه ها را آماده میکند 

فاکس

+90 544 977 9090

وب سایت

www.remaxmyofis.com

فرم تماس

Re/max My Ofis

Alsancak Mahallesi,
1480. Sk. No:9, 35220
Konak/İzmir

ما را دنبال کنید