هر آنچه که درباره ترکیه باید بدانیم

شرایط تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل جمعیت جوان رو به رشد، نیروی کار متخصص و موقعیت جغرافی- سیاسی و رشد اقتصادی چشم گیر در صدر کشورهای مورد انتخاب سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. امروزه خريد خانه در ترکيه برای بخشی از سرمايه گذاران حوزه ی املاک به یک ضرورت تبدیل شده است. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می ‌تواند نقش مهمی در تصمیم ‌گیری ‌های پیرامون این موضوع داشته باشد. خريد خانه در ترکیه تصمیم بزرگی است که علاوه بر جنبه ی سرمایه گذاری می‌ تواند شرایط زندگی شما را نیز تغییر دهد. شما در هر کجای دنیا برای خرید خانه فاکتورهایی را در نظر می ‌گیرید. این فاکتورها برای خرید خانه در ترکیه نیز وجود دارند.


ازمیر به عنوان اروپایی ‌‌ترین شهر ترکیه می ‌تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. در بین شهرهای ترکیه، ازمیر به عنوان یکی از مدرن ‌ترین و ایده ‌آل ترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه شناخته شده است. شهر ازمیر که به عنوان ششمین شهر ایده آل جهان شناخته شده است (در این رتبه ‌بندی استانبول در ردیف ۴۸ جای دارد)، گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری و زندگی است «در این راستا چرا کسانی که در ترکیه سرمایه گذاری میکنند برنده خواهند شد را مطالعه بفرمایید». خرید خانه در ازمیر، می ‌تواند تصمیمی باشد که به شما یک خرید امن و یک زندگی راحت را هدیه دهد. فاکتورهایی مانند: امنيت قرارداد خريد خانه در ترکيه، بيمه ی خانه، شرايط امکان تحصيل در مدارس و دانشگاه (ازمیر دومین شهر دانشگاهی ترکیه می ‌باشد)، هزينه ی زندگی (ازمیر منطقه آزاد تجاری می‌باشد)، چگونگی برخورداری از بيمه‌های درمانی، هزينه‌های درمان، قوانين حمايت از سرمايه گذاران خارجی تنها بخشی از شرایط ایده‌ آل ازمیر برای خرید خانه است.

تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی
تحصیلات‌ ابتدایی‌ (Ilk Ogertim) در کشور ترکیه‌ از هفت‌ سالگی‌ آغاز می‌ شود و هشت‌ سال‌ ادامه‌ دارد. سپس‌ تحصیلات‌ دبیرستان‌ (Lise) شروع‌ می ‌شود. مجموع‌ دوره‌ ی تحصیلات‌ ابتدایی و دبیرستانی‌ ۱۱ تا ۱۲ سال‌ است. دوره ی‌ دبیرستان‌ شامل‌ رشته‌ های علوم‌ انسانی، ریاضی، فیزیک، فنی‌ و علوم‌ تجربی است. بعد از اتمام‌ دوره‌ ابتدایی می ‌توان‌ تحصیلات‌ دبیرستانی‌ را در رشته ‌های علوم‌ دینی و هنرستان‌ های‌ صنعتی‌ نیز ادامه‌ داد که‌ طول‌ تحصیلات‌ در این‌ رشته‌ ها معمولاً‌ ۱۲ سال‌ است. در پایان‌ دوره‌ ی دبیرستان‌ به‌ دانش‌ آموزان‌ مدرک‌ دیپلم‌ (Lise Diplomasi) اعطاء می ‌شود.
‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌
‌برای‌ ورود به‌ دانشگاه ‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ کشور ترکیه‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و گذراندن‌ آزمون‌ سراسری‌ (کنکور) الزامی‌ است. آزمون‌ سراسری‌ برای‌ متقاضیان‌ خارجی‌ و محلی متفاوت‌ است‌ و برای خارجیان‌ به‌ زبان ‌های ترکی‌ و انگلیسی‌ و برای مردم‌ ترکیه‌ به‌ زبان‌ ترکی‌ برگزار می‌ شود. دروس‌ امتحانی‌ شامل‌ ریاضی، فیزیک، شیمی، معلومات‌ عمومی و هوش‌ است. پذیرش‌ دانشجو در دانشگاه‌ها نیز بر اساس‌ رتبه‌ ی آنان‌ در آزمون‌ سراسری صورت‌ می ‌گیرد.‌‌دوره‌ های تحصیلی در مراکز آموزش عالی از Ön Lisans Diplomasi تا سطح DOKTORA (Ph.D.) می باشد. توضیحات بیشتر در این زمینه و نحوه‌ ی ارزشیابی مدارک‌ تحصیلی در ترکیه را برای شما در مقاله ی راهنمای تحصیل در ترکیه فراهم آورده ایم.

ویزای دانشجویی ترکیه
مجوز اقامت دانشجویی مجوزی است که دانشجویان خارجی وابسته به مؤسسات آموزش عالی در ترکیه جهت تحصیل در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری باید آن را اخذ نمایند. صدور ویزای تحصیلی به صورت یک ساله است. دانشجو پس از ورود به کشور در عرض یک ماه اقدام به دریافت برگه ی اقامت یک ساله از پلیس اتباع بیگانه نموده و پس از آن می‌ تواند مکرراً تردد کند. مدارک مورد نیاز برای مجوز اقامت دانشجویی چه مدارکی هستند؟ با کلیک بر روی مقاله ی مراحل گرفتن مجوز اقامت دانشجویی در ترکیه می توانید مدارک مورد نیاز برای این پروسه را مطالعه نمایید.
بورسیه ی تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه
دولت ترکیه به منظور افزایش تعداد دانشجویان خارجی مزایایی را در اختیار این دانشجویان قرار می ‌دهد. یکی از نمونه ‌‌های این مزایا بورسیه‌‌ هایی هستند که براساس امتیازهای کسب شده در آزمون‌ های داخلی و بین المللی به دانشجویان اعطا می ‌شوند. میانگین هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های ترکیه و میانگین هزینه ی زندگی در سال برای یک دانشجو چه مقدار هستند؟ راهنمایی های بیشتر در این زمینه را در مقاله ی راهنمای تحصیل در ترکیه بخوانید.
شرایط کار کردن دانشجویان
با داشتن ویزای دانشجویی در هر هفته می‌ توان ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام داد. دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری که دارای مجوز اقامت دانشجویی‎اند می ‎توانند به طور مستقیم با اخذ مجوز کار، کار کنند (مطابق قانون شماره ۶۷۳۵) . دانشجویانی که در مقاطع فوق دیپلم ثبت نام کرده‎اند هم می ‎توانند مشروط به عدم تجاوز از ۲۴ ساعت در هفته، کار کنند.
جایگاه دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی جهانی
دانشگاه های ترکیه بین ۵۰۰ دانشگاه برتر در رتبه های بالای جهان قرار دارند. برای مشاهده ی رتبه بندی دانشگاه های ترکیه در جهان کافیست نام دانشگاه یا شهر را در سیستم URAP قید کنید. طی چند ثانیه امتیاز بندی دانشگاه را می توانید ببینید. URAPدر گزارشات اتحادیه اروپا به عنوان سیستم رده بندی قابل اعتمادی مطرح می باشد و همواره با انجام رتبه بندی های به روز، کمک بزرگی در انتخاب دانشگاه به دانشجویان می کند. رتبه بندی دانشگاه های ترکیه در سطح جهانی طبق سیستم اوراپ را در مقاله ی جایگاه دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی جهانی ببینید.

شرایط پذیرش برای مقطع لیسانس در ترکیه
ترکیه به لحاظ وجود دانشگاه هایی با رتبه های برتر جهانی، اساتید موفق دانشگاهی و امکانات پیشرفته ی آزمایشگاهی، برای بسیاری از دانشجویانی که می خواهند تحصیلات لیسانس و مقاطع بالاتر را کسب کنند کشور بسیار ایده آلی به شمار می رود. در ترکیه ۵۳ دانشگاه دولتی و ۲۴ دانشگاه متعلق به بنیاد های مختلف وجود دارند و در مجموع ۱/۹ میلیون محصل مشغول به تحصیل در این مراکز می باشند. نظیر هر کشور و هر سیستم آموزشی، محصلین خارجی که می خواهند در ترکیه آموزش ببیند باید در آزمون ویژه ای نمره ی قبولی کسب کنند. این آزمون که در ترکیه به نام YÖS شناخته می شود معیارهای مختلفی را می سنجد. آزمون YÖSنوعی امتحان ورودی است که فقط دانشجویان خارجی می توانند در آن شرکت کنند. در YÖS که از دو مرحله تشکیل شده است دانش آموزان، نخست باید در آزمون «تست مهارت های پایه آموزش» قبول شوند. جزئیات بیشتر در این زمینه را در مقاله ی آنچه باید خارجیان خواستار ادامه تحصیل در ترکیه بدانند بخوانید.پاسخ هر سؤالی را که در زمینه ی این آزمون دارید میتوانید در مقاله ی سوالات متداول در مورد آزمون آموزش عالی در ترکیه بیابید. در این مطلب برای شما سوالات عمومی و متداول را مطرح کرده ایم و به ارائه ی پاسخ آن ها پرداخته ایم. همچنین با توجه به این که هر دانشگاه آزمون مختص به خود را برگزار می کند، تاریخ ثبت نام، اطلاعات زمینه ای و سایت های رسمی دانشگاه های مربوطه در مطلب آزمون دانشجویان اتباع خارجی در ترکیه گردآوری شده است.
چه زندگی و امکاناتی در انتظار دانشجویان خارجی در ترکیه است؟
ساختمان‎ های آموزشی و محوطه‎ های دانشگاهی در ترکیه به جای این که به صورت بناهای‎ معمول شهری باشند در فضاهای خاصی تجمع یافته اند و مجهز به امکاناتی هستند که تنها دانشجویان می‎ توانند از آن‌ ها استفاده کنند. ترکیه از این جهت کشور بسیار ایده آلی برای ادامه ‌ی تحصیل به شمار می رود. کامپوس‎ ها محوطه هایی هستند با فضاها و امکانات خاص که دانشگاه‌ها برای هر چه بهتر شدن شرایط زندگی دانشجویان تدارک می‌ بینند. این فضاها که از قبیل سالن ‎های ورزشی، باشگاه‎ های دانشجویی، کتابخانه، آزمایشگاه، رستوران، کافه، سالن‎ های سینما و فضاهای بسیار متفاوت دیگری می باشند، برای فعالیت و آسایش هر چه بیشتر دانشجویان تعبیه شده اند. در مقاله ی چه نوع زندگی و امکاناتی در انتظار دانشجویان خارجی در ترکیه است به معرفی برخی از دانشگاه‌ ها با کامپوس‎ های برجسته و شرح امکانات آن ها پرداخته ایم.
شهرهای دانشگاهی ترکیه
اغلب دانشگاه‌‌ های مشهور و بزرگ ترکیه در شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر و آدانا قرار دارند. البته در سایر شهرها مانند اسکی‌شهر، اسپارتا وآنتالیا دانشگاه‌ های معتبر پذیرای دانشجویان بین المللی هستند.


تحصیل در ازمیر
ازمیر سومین شهر بزرگ و مهم ترکیه است. بعد از استانبول و آنکارا، ازمیر به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری دارای موقعیت ممتازی است. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد و همه ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است. دانشگاه‌ های معتبری در این شهر وجود دارد که از جمله بارزترین آن‌ ها می ‌توان به دانشگاه صنعتی ازمیر اشاره نمود که رشته‌ های فنی و مهندسی در آن تدریس می ‌شود. شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ ها مطابق شرایط عمومی دیگر دانشگاه‌ های ترکیه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی نحوه ی آموزش در مدارس و دانشگاه های ازمیر مراجعه فرمایید.معرفی مدارس 9 ایلول ازمیر
مؤسسه ی آموزشی 9 Eylül واقع در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع شامل مدارس ۴ زبانه در همه مقاطع می باشد . این مؤسسه در فاصله ی ۱۰ دقیقه ای از پروژه ی تریاندا قرار دارد و شامل تخفیف ۲۰ درصدی برای ساکنین تریاندا می باشد. یکی از اهداف اصلی کالج ۹ ایلول، تعلیم فرزندانی شاد، با اعتماد به نفس و موفق جهت ورود به جامعه می باشد. این کالج یکی از مجهزترین ها در زمینه ی امکانات و به کارگیری شیوه های نوین آموزشی است. برای آشنایی با امکانات و تجهیزات این کالج مطلب معرفی مدارس 9 ایلول ازمیر را بخوانید.

زبان آموزشی در ترکیه
همانطور که می دانید در اغلب موارد بزرگترین مانع دانشجویان برای تحصیل دانشگاهی در یک کشور خارجی، زبان است. ترکیه از این نظر دارای الگوی آموزش دانشگاهی آسان تری برای اغلب دانشجویان می باشد. دانشگاه های ترکیه به ۲ زبان ترکی و انگلیسی آموزش می دهند. در این‎ مقاله کسانی که می خواهند زبان جدید بیاموزند، از کجا باید آغاز کنند؟ به چند راهنمایی کوچک برای کسانی که می ‎خواهند زبان خارجی بیاموزند اشاره کرده ایم. همچنین برای یادگیری زبان جدید راه های متفاوتی وجود دارد. رفتن به کشوری که زبان مورد نظر در آن حرف زده می شود، یادگیری از طریق کتاب ها، بسته های آموزشی و کلاس های مختلف از جمله این روش ها هستند. در مقاله ی تکنیک های کاربردی روزانه برای یادگیری آسان زبان ترکی استانبولی به ارائه ی تکنیک های کاربردی در زمینه ی آموزش زبان پرداخته ایم که می توانید با کلیک بر روی مقالات از مطالب گردآوری شده بهره مند شوید.
گذراندن دوره های کارآموزی در ترکیه
ترکیه با دانشگاه های تراز بالا در رتبه بندی جهانی و شاخه های صنعتی پیشرو در بخش های مختلف همراه با کیفیت بالای استانداردهای فراهم شده برای دانشجویان، توانسته بین کشورهایی قرار گیرد که دانشجویان خارجی آن را برای کار آموزی برمی گزینند. برای دانشجویانی که می خواهند در ترکیه کارآموزی خود را سپری کنند، دو قانون مختلف وجود دارد؛ دانشجویان اتباع خارجی که در ترکیه آموزش می بینند، چنانچه در شرایط محل آموزشی شان کارآموزی اجباری باشد، در شرکت های تحت حوزه ی آموزش کاربردی، می توانند بدون انجام کار اضافی این دوره را سپری کنند. دانشجویان خارجی که آموزش خود را در خارج از ترکیه گذرانده و می خواهند کارآموزی شان را در ترکیه بگذرانند، تحت پوشش ماده ۵۵ قانون شماره ۴۸۱۷ قرار می گیرند و لذا از این نوع دانشجویان مجوز کار درخواست می شود. برای کارآموزی دانشجویانی که در ترکیه آموزش دیده اند و برای کارآموزی دانشجویانی که در خارج از ترکیه آموزش دیده اند، چه مدارکی مورد نیاز است؟ شرایط لازم برای اخذ مجوز کارآموزی توسط دانشجویان خارجی چیست؟ پاسخ این سوالات در مقاله ی آنچه باید دانشجویان خارجی که می خواهند کارآموزی خود را در ترکیه بگذرانند، انجام دهند برای شما ارائه شده است.
جلسات مشاوره در خصوص ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه
با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مهم شما عزیزان، آینده ی تحصیلی خودتان یا فرزندانتان در مدارس و دانشگاه های بین المللی در ترکیه میباشد و از آنجاییکه بر خود واجب می دانیم تا اطلاعات دقیق و کاربردی و صحیحی را چه در مورد اقامت و چه در مورد تحصیل در اختیار شما قرار دهیم تصمیم گرفتیم تا جلسات مشاوره ی خصوصی و گروهی در خصوص ادامه ی تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه برگزار نماییم. در صورت تمایل با کلیک بر روی جلسات مشاوره خصوصی و گروهی در خصوص ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه می توانید از شرایط و چگونگی بهره ‌مند شدن از جلسات مشاوره ی ما آگاه شوید.

  تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در مورد ترکیه بدانید  

شرایط خارجی ها در کشور ترکیه

شرایط خارجی
ها در کشور ترکیه


یکی از مهم‌ ترین حقوقی که هر فرد خارجی در ترکیه باید از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. در این بخش هر آنچه که در مورد اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه لازم است را برای شما گردآوری کرده ایم.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

املاک ومستغلات
معتبر در ترکیه


با توجه به تسهیل پروسه اخذ شهروندی برای اتباع خارجی و با نظر به اینکه اخذ شهروندی در ترکیه و یا همان وطن داشی ترکیه مزایای بسیاری دارد، در این بخش مراحل و چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه را مطالعه کنید.

املاک ومستغلات معتبر در ترکیه

مشاوان
املاک در ترکیه


در این قسمت چگونگی روند خرید ملک در ترکیه و همینطور مزایای خرید ملک در ازمیر، قوانین مربوط به خرید املاک برای اتباع خارجی و ارائه راهکارهایی در این راستا و همینطور معرفی انواع سندهای صورت میگیرد

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه


مطالعه این بخش به شما کمک خواهد کرد که با چگونگی شرایط اشتغال در ترکیه، قوانین مربوط به اشتغال اتباع خارجی، روندهای اخذ اجازه کار و اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه  آشنا شوید.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با پیشرفت در زمینه ساخت و ساز و پروژه های در حال رشد توانسته توجه سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کند. می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟ این بخش را مطالعه بفرمایید.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

بدیهی است که قبل از تصمیم به مهاجرت، لازم است اطلاعات همه جانبه ای را درباره زندگی در کشور ترکیه و قوانین اتباع خارجی در ترکیه کسب کنید. با مطالعه این قسمت می توانید با زندگی در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

ارتباط با ما             

ریمکس مای آفیس با کادری با تجربه و اکیپی حرفه ای برای سرمایه گذاری شما بهترین گزینه ها را آماده میکند 

فاکس

+90 544 977 9090

وب سایت

www.remaxmyofis.com

فرم تماس

Re/max My Ofis

Alsancak Mahallesi,
1480. Sk. No:9, 35220
Konak/İzmir

ما را دنبال کنید